„Makijaż niekorzystnie wpływa na cerę” – obalamy mity!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez ostatnie dekady narosło bardzo wiele mitów związanych ze stosowaniem makijażu. Już nasze babcie powtarzały, że nie wolno nakładać zbyt dużej ilości kosmetyków na twarz. Czy to prawda? Dzisiaj na tapet bierzemy najpowszechniejsze mity makijażowe!

Nie ufaj mitom – zachowaj zdrowy rozsądek!

Jak w każdej kwestii, należy zachować złoty środek. Podstawa to używanie kosmetyków dobrej jakości. Nie możemy też zapominać o regularnej pielęgnacji. Przed wykonaniem makijażu należy zawsze dobrze oczyścić skórę i odpowiednio ją nawilżyć. Właściwie oczyszczona, zdrowa cera będzie lepiej przygotowana na nałożenie makijażu.

Cera nie starzeje się od samego używania kosmetyków. Wprost przeciwnie: jeśli są one optymalnie dopasowane do charakteru cery, mogą stanowić swoistą „tarczę ochronną”. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na przyspieszanie procesu starzenia się skóry są promienie UV.

Co z trądzikiem?

W tym przypadku sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Źle dobrany podkład rzeczywiście może nasilać problem trądzikowy, zwłaszcza u osób posiadających cerę tłustą. Z pomocą przychodzą jednak podkłady mineralne z naturalnych, niekomadogennych składników.

Właściwy dobór kosmetyków to kwestia priorytetowa. W Polsce funkcjonuje już wiele firm, które specjalizują się w produkcji kosmetyków mineralnych. Jedną z nich jest Annabelle Minerals z Bielska-Białej.

Nakładanie makijażu samo w sobie nie szkodzi zatem naszej skórze. Jeśli masz cerę problematyczną, koniecznie skontaktuj się z profesjonalną kosmetyczką lub dermatologiem, który pomoże w doborze odpowiednich kosmetyków.

Posłuchaj, co o makijażu do cery trądzikowej mówi specjalista dermatolog:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*