Co spakować w delegację?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd służbowy to świetny moment na zintegrowanie się z pracownikami różnych szczebli i delikatne wybadanie możliwości rozwojowych firmy. Może to również być doskonały sposób na oderwanie się od codziennej rutyny i spojrzenie na swój zawód i kwalifikacje z zupełnie nowej pozycji.

Bądź profesjonalny

Podczas delegacji reprezentujesz swoją firmę. Z tego powodu bardzo ważne jest umiejętne dobranie garderoby wyjazdowej, tak, abyś był w stanie pojawić się w odpowiednim stroju na wszystkich ważnych spotkaniach. Jakiś czas przed planowanym wyjazdem warto więc odwiedzić strony takie jak: https://giacomo.pl/marynarki.html i zaopatrzyć się w dodatkowe marynarki, koszule i spodnie, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie na ludziach, z którymi przyjdzie Ci się spotkać. W zależności od specyfiki Twojej branży oraz planowanych na wyjeździe służbowym atrakcji, warto przygotować się zarówno na bardzo oficjalne spotkania i wyjścia, jak i nieco luźniejsze, ale nadal wymagające eleganckiego stroju spotkania. Jeżeli jednak Twój bagaż jest ograniczony, pomyśl o tym, jak mądrze zapakować niezbędną Ci garderobę – Być może jesteś w stanie ułożyć kilka outfitów, obracając tymi samymi elementami garderoby (na przykład kilka stylizacji na bazie jednych spodni, z różnymi koszulami).

Przygotuj się na luźniejsze wyjście

Jeżeli wybierasz się na wyjazd służbowy, z pewnością myślisz o tym, żeby zabrać ze sobą stroje, które pozwolą Cię postrzegać jako profesjonalnego i zmotywowanego pracownika. To bardzo ważne, o czym wspomnieliśmy wyżej. Nie bez znaczenia jednak jest również spakowanie czegoś luźniejszego – strojów, które pozwolą Ci się rozerwać i wyglądać naturalnie, kiedy wyjdziesz na wieczorek integracyjny. To bardzo ważne, żeby umieć nawiązać nić porozumienia z innymi pracownikami – co może być delikatnie utrudnione, jeśli wszędzie będziesz występować w pełnym „uniformie”. Delegacje często są również okazją do chwilowego odpoczynku czy rozrywki (na przykład zwiedzania lokalnych atrakcji). Zanim zaczniesz się więc pakować, zorientuj się, co będziesz robić na miejscu i jak będzie wyglądał Twój plan pracy oraz czasu wolnego. Takiego rozeznanie pozwoli Ci podjąć decyzję dotyczącą niezbędnych do wzięcia elementów garderoby.

Na pewno warto mieć ze sobą coś przydatnego do zwiedzania i dostosowanego do pogody. Zabierz wygodne buty i spodnie, jeśli temperatury nie rozpieszczają – nie zapomnij o ciepłej kurtce, czapce, szaliku i rękawiczkach. Dobrym pomysłem jest również wzięcie ze sobą normalnego outfitu na spotkania towarzyskie – mogą to być zwykłe dżinsy i koszulka polo. Weź również pod uwagę wyjście ze współpracownikami do baru lub klubu – a najlepiej razem przedyskutujcie możliwe opcje jeszcze przed wyjazdem. Być może zaplanujecie wspólny wypad na basen albo na ściankę wspinaczkową? Na takie atrakcje lepiej się przygotować!

Fot.: Hunters Race/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*